لیست بهترین فیلم های سال ۲۰۱۹ به همراه خلاصه داستان فیلم

در این بخش فهرست بهترین فیلمهای سال ۲۰۱۹ را جمع آوری کرده ایم. درسال ۲۰۱۹ فیلمهای ابر قهرمانی یکه تازی می کنند، البته می وشد گفت، سال ۲۰۱۸ نیز فیلم ها بیشتر در ژانر ابر قهرمانی بودند. فروش این فیلم ها فوق العاده اسـت و تهیه کنندگان و سرمایه گذاران تمایل بیشتری بـه ساخت سری فیلمهای ابر قهرمانی دارند.

بهترین فیلم های سال 2019 به همراه خلاصه داستان فیلم

فیلم Serenity

کارگردان: Steven Knight، بازیگران: Matthew McConaughey, Anne Hathaway

استیون نایت کارگردان انگلیسی بااستعدادی اسـت کـه برای نوشتن فیلمنامه «قول‌هاي شرقی» «Eastern promises» و سریال «پیکی بلایندرز» و کارگردانی فیلم «لاک» وی را شناختیم. یک بار برای نوشتن فیلمنامه «چیزهای زیبای کثیف» نامزد دریافت جایزه اسکار شد. فیلم جدیدش یک تریلر بـه سبک نئو-نوآر اسـت کـه بازیگران ستاره‌اي چون ماتیو مک‌کاناهی و آن هاتاوی در آن بازی میکنند.

فیلم داستان گذشته مرموز یک کاپیتان اسـت کـه قایق ماهیگیری دارد. گذشته‌اي کـه بعد از مدت‌ها وقتی همسر سابقش برای کمک سراغش می آید، دوباره تسخیرش میکند. فیلمنامه را هم خود استیون نایت نوشته اسـت. با توجه بـه این‌کـه فیلم قبلی نایت یعنی «لاک» تریلر جذابی از کار درآمد انتظار می رود کـه شاهد فیلم خوبی باشیم. بخصوص برای بازیگر مرد فیلم، ماتیو مک‌کاناهی امیدهای زیادی وجوددارد.

فیلم Glass

کارگردان: M. Night Shyamalan، بازیگران: Samuel L. Jackson, Bruce Willis

ام.نایت شیامالان با فیلم‌هاي ژانر وحشت مشهور شد. فیلم جدیدش هم وحشتناک اسـت با این تفاوت کـه این‌بار یک فیلم وحشتناک ابرقهرمانی ساخته اسـت. این سومین قسمت از سه‌گانه‌اي اسـت کـه دو قسمت قبلی‌اش فیلم‌هاي «نشکستنی» «Unbreakable» و «شکافته» «Split» بودند. فیلم‌هایي کـه فضای وحشتناک روانشناختی داشتند. سه‌گانه‌اي کـه بـه سری فیلم‌هاي «نشکستنی» هم مشهور شدند.

بروس ویلیس، ساموئل ال.جکسون و کارلین وودوارد همان نقش‌هایي را در کـه فیلم «نشکستنی» داشتند این جا دوباره ایفا میکنند. جیمز مک‌آوی با نقشی کـه در فیلم «شکافته» بازی کرده بود در فیلم حضور دارد و سارا پالسن هم بازیگر جدیدی اسـت کـه بـه «شیشه» پیوسته. فیلم داستان دیوید دان یک نگهبان اسـت کـه از نیروهای ماورالطبیعه‌اش استفاده می کند تا کوین وندل کرامب را تعقیب کند.

کرامب مرد آزاردهنده‌اي اسـت کـه ۲۴ شخصیت جداگانه دارد. بیمار روانی کـه بر هم زننده امنیت و آسایش مردم می شود. در فیلم «شکافته» هم نقش قهرمان را داشت اما در آن فیلم بروس ویلیس حضور نداشت کـه قهرمان فیلم اول این سری یعنی «نشکستنی» بود. شیامالان بعد از این‌کـه برای فیلم «حس ششم» نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه شد از فصل جوایز دور ماند.

 

فیلم The Lego Movie 2: The Second Part

کارگردان:‌ Mike Mitchell, Trisha Gum، صداپیشگان: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Channing Tatum

موفقیت «فیلم لگو» و فیلم‌هاي دیگری کـه با همان کاراکترهای لگویی ساخته شدند باعث شد کمپانی انیمیشن وارنر بـه فکر ساخت قسمت دیگری از داستان‌هاي «لگو» بیفتد. این انیمیشن کمدی علمی-تخیلی بـه روش کامپیوتری سه بعدی ساخته شده و دنباله‌اي بر «فیلم لگو» محصول ۲۰۱۴ اسـت. بعد از سال ۲۰۱۴ البته دو فیلم لگویی دیگر یکی «بتمن» و دیگری «نینجاگو» داشتیم کـه اسپین‌آف قصه اصلی بـه شمار می‌رفتند.

داستان فیلم پنج سال بعد از اتفاقات «فیلم لگو» رخ می دهد. همه ی چیز عالی اسـت تا این‌کـه شهروندان با یک تهدید بزرگ جدید روبرو میشوند. مهاجمانی کـه از فضا می آیند و هر چیزی راکه آنها می‌سازند خیلی سریع خراب می کنند. قسمت اول این سری مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و وقتی نامزد اسکار بهترین انیمیشن نشد تعجب‌ خیلیها را برانگیخت.

برای دیدن بهترین و جدید ترین فیلمهای سینمایی سال ۲۰۱۹ بر روی لینک آبی رنگ زیر وارد شوید.

بهترین فیلم های سینمایی سال ۲۰۱۹

فیلم Alita: Battle Angel

کارگردان: Robert Rodriguez، بازیگران: Christoph Waltz, Jennifer Connelly

فیلم رابرت رودریگوئز یک اکشن سایبرپانکی اسـت. سایبرپانک یکی از زیر ژانرهای فیلم‌هاي علمی-تخیلی اسـت کـه در آینده می‌گذرد و تمرکزش روی تقابل زندگی آدم‌هاي معمولی با تکنولوژی‌هاي پیشرفته اسـت. احتمالا جالب اسـت کـه بدانید جیمز کامرون تهیه‌کننده فیلم اسـت و همین یعنی با یک فیلم عظیم روبرو هستیم. فیلمنامه را هم خود کامرون نوشته اسـت.

رودریگوئز هم کـه قبلا با فیلم‌هایي مثل «شهر گناه» نشان داده کـه می تواند فیلمساز متفاوت و هیجان‌انگیزی باشد این‌بار سراغ یک مانگای ژاپنی رفته اسـت. مانگاها کمیک‌استریپ‌هاي ژاپنی هستند کـه در آن آدم‌ها با چهره‌هاي اغراق‌شده مثل چشمان زیاد درشت یا دهانی بـه شکل یک خط تصویر میشوند. فیلمنامه «آلیتا» اقتباسی از مانگایی بهمین نام اسـت.

فیلم Chaos Walking

کارگردان: Doug Liman، بازیگران: Tom Holland, Mads Mikkelsen

فیلمی کـه کارگردانش داگ لیمن اسـت. اکشن‌ساز درجه یکی کـه در کارنامه‌اش فیلم «هویت بورن» و «لبه فردا» دیده میشود. فیلمنامه‌نویس‌اش چارلی کافمن اسـت. فیلمنامه‌نویس و فیلمساز پیچیده پوچ‌گرایی کـه «سینکداکی نیویورک» و «جان مالکوویچ بودن» در کارنامه‌اش اسـت. از تلفیق این دو نفر باید شاهد فیلم کنجکاوی‌برانگیزی باشیم. در جهان پساآخرالزمانی کـه تبدیل بـه ویرانشهر شده هیچ زنی وجود ندارد.

و همه ی موجودات زنده میتوانند صدای افکار یک دیگر را از طریق عکسهای، کلمات و صداهایی کـه نویز نام دارند، بشنوند. فیلمنامه اقتباسی از کتابی بهمین نام نوشته پاتریک نس اسـت. کتاب نس سه‌گانه اسـت و این فیلم اقتباس از جلد اول اسـت. یک اثر علمی-تخیلی برای نوجوانان. احتمالا کافمن در فیلمنامه‌اش رگه‌هاي عمیق‌تری بـه آن بخشیده اسـت.

 

فیلم How to Train Your Dragon: The Hidden World

کارگردان: Dean DeBlois، صداپیشگان: Cate Blanchett, Kit Harington

انیمیشن اکشن فانتزی سه بعدی کـه اقتباسی آزاد از سری کتاب‌هایي بهمین نام نوشته کرسیدا کاول اسـت و کمپانی دریم ورکز پشت ساخت آن قرار دارد و توسط کمپانی یونیورسال هم پخش میشود. این سومین قسمت از سه‌گانه «چگونه اژدهای خودرا تربیت کنید؟» اسـت کـه نخستین قسمت آن سال ۲۰۱۰ و قسمت دوم سال ۲۰۱۴ بـه بازار عرضه شد.

در قسمت جدید هیکاپ، قهرمان این سری انیمیشن تصمیم گرفته آرمانشهری برای اژدهایان بسازد. اما ناگهان بی‌دندان، اژدهای او یک جفت وحشی و فراری پیدا میکند و با او از شهر میرود. خطر شهر و حکومت هیکاپ را بعنوان حاکم تهدید میکند و او و بی‌دندان وادار بـه ترک شهرشان میشوند. آنها بـه جهانی ناشناخته میروند کـه فقط در اسطوره‌ها وجوددارد.

 

فیلم Captain Marvel

کارگردان: Anna Boden, Ryan Fleck، بازیگران: Brie Larson, Samuel L. Jackson

یکی ازآن فیلم‌هاي ابرقهرمانی کـه خیلیها منتظرش هستند بخصوص کـه بعد از «واندروومن» پتی جنکینز و موفقیت‌هایي کـه کسب کرد این دومین فیلم ابرقهرمانی اسـت کـه نقش اولش را یک زن برعهده دارد. «کاپیتان مارول» براساس کمیک‌هاي مارول جلوی دوربین رفته اسـت. کارول دانورس یا کاپیتان مارول یک خلبان جنگنده سابق ارتش آمریکاست. داستان در اواسط دهه نود اتفاق می‌افتد.

 

کاپیتان مارول تبدیل بـه یکی از قوی ترین قهرمانان و کهکشان شده و بـه گروه نیروهای ستاره می‌پیوندد. وقتی بـه خانه برمی‌گردد سوالات جدیدی درباره گذشته و هویتش دارد. در حالی‌کـه کره زمین درگیر یک جنگ بین کهکشانی شده اسـت. این بیست و یکمین فیلمی اسـت کـه در جهان مارول اتفاق می‌افتد و روی پرده سینماها میرود. قرار بود نخستین‌بار کاپیتان مارول در فیلم «انتقام‌جویان: عصر آلترون» دیده شود.

فیلم Us

 

کارگردان: Jordan Peele، بازیگران: Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o

فقط با یک فیلم جوردن پیل نام خودش را میان کارگردانان کنجکاوی‌برانگیز سینما ثبت کرد. بعد از موفقیت حیرت‌انگیز فیلم «برو بیرون» جوردن پیل بلافاصله سراغ ساخت فیلم دومش رفت. «برو بیرون» نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اریجینال شده بودو برای دومی توانست اسکار رابه خانه ببرد. حالا فیلم دیگری برای سال آینده در دست دارد کـه خلاصه‌اي ازآن هنوز در معرض نیست.

اما با توجه بـه این‌کـه گفته می شود فیلم در ژانر هارور و وحشت اجتماعی اسـت بـه نظر می رسد در حال و هوای فیلم قبلی‌اش باشد. «برو بیرون» هم فیلم ترسناکی بود کـه بر بستری از اتفاقات اجتماعی و با تاکید روی تبعیض نژادی قصه‌اش را جلو می برد. بهمین دلیل هم فیلم را از یک فیلم وحشتناک صرف بیشتر تحویل گرفتند. این‌بار فیلم جوردن پیل چهره‌هاي آشنایی جلوی دوربین دارد.

 

فیلم Dumbo

کارگردان: Tim Burton، صداپیشگان: Eva Green, Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito

اگر قرار بود برای بازسازی کل انیمیشن‌هاي فانتزی دیزنی فقط یک کارگردان را انتخاب کنیم قطعا تیم برتون بهترین گزینه بود. نه فقط بـه خاطر این‌کـه تجربه ساختن انیمیشن دارد کـه بیشتر بـه این دلیل کـه جهان ذهنی برتون حتی فانتزی‌تری از انیمیشن‌هاي دیزنی اسـت. دامبو بازسازی سینمایی انیمیشن موفق دیزنی اسـت کـه سال ۱۹۴۱ ساخته شده بود. خود انیمیشن مثل اکثر کارتون‌هاي آن سال‌هاي دیزنی اقتباس آزادی از یک قصه بود.

هلن ابرسون و هارولد پرل کتابش را نوشته بودند. نخستین تریلرهای فیلم اوایل امسال منتشر شد. داستان یک فیل جوان کـه بـه واسطه گوش‌هاي بزرگی کـه دارد می تواند پرواز کند. او موفق میشود با این شیرین‌کاری‌اش بـه نجات یک سیرک کمک کند. اما وقتی سیرک برنامه جدیدی برای آنها می‌چیند دامبو و دوستانش متوجه اسرار سیاهی می شوند کـه پشت صحنه رنگارنگ و درخشان سیرک در جریان اسـت.

 

فیلم Avengers 4 – Untitled Avengers Movie

کارگردان: Anthony Russo, Joe Russo، بازیگران: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo

 

بـه اختصار میتوانیم فعلاً آنرا «انتقام‌جویان ۴» خطاب کنیم. یک فیلم ابرقهرمانی کـه اقتباسی از کمیک‌هاي مارول اسـت. قرار اسـت فیلم دنباله‌اي بر «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» باشد. بیستمین فیلمی اسـت کـه داستانش در جهان مارول رخ می دهد. هنوز خلاصه داستانی از این فیلم کـه قرار اسـت هم بـه صورت آیمکس و هم سه ‌بعدی بـه نمایش دربیاید منتشر نشده اسـت اما گروه بازیگران بـه مـا می گوید کـه:

کل تیم انتقام‌جویان دور هم جمع هستند. آیرون مـن، ثور، هالک، کاپیتان کشور آمریکا، بیوه سیاه، پزشک استرنج، اسپایدرمن، پلنگ سیاه بـه اضافه کاراکترهای فرعی‌تری مثل فالکون و سرباز زمستانی و تعداد زیادی ابرقهرمان دیگر قرار اسـت باز کنار هم احتمالا جهان را نجات بدهند. از آنجایی کـه کارگردانی فیلم قبلی کـه برعهده برادران روسو بود موفق شد نظر مردم و منتقدان را جلب کند این‌بار هم برادران روسو پشت دوربین قراردارند.

 

فیلم Aladdin

کارگردان: Guy Ritchie، بازیگران: Will Smith, Naomi Scott

فیلم فانتزی ماجراجویانه کمدی رمانتیک کـه موزیکال هم هست و اقتباس از انیمیشن دیزنی کـه سال ۱۹۹۲ ساخته شد. کل ماجرا اقتباسی از یکی از داستان‌هاي «هزار و یک شب» اسـت و البته تفسیر یک نویسنده فرانسوی ازآن کـه تبدیل بـه انیمیشن و حالا فیلم شده اسـت. ویل اسمیت نخستین بازیگری بود کـه بـه پروژه پیوست و نقش غول چراغ جادو را بازی می کند. منا مسعود بازیگر ناشناخته کانادایی قرار اسـت نقش علاء‌الدین را بازی کند.

 

و نکته جالب این‌کـه یکی از بازیگران فیلم هم نوید نگهبان، بازیگر ایرانی-آمریکایی اسـت. گای ریچی سابقه کارگردانی فیلم‌هاي سرقتی و اکشن مفرح را دارد و بـه نظر میرسد انتخاب مناسبی برای این پروژه بوده اسـت. داستان فیلم را هم کـه اکثرا میدانیم. پسر فقیری بنام علاءالدین چراغ جادویی پیدا میکند کـه جادوگر چراغ همه ی آرزوهایش را برآورده میکند. پسر ثروتمند شده و عاشق شاهزاده خانم شهر میشود اما حریف خطرناکی هم دارد.

فیلم Toy Story 4

کارگردان: Josh Cooley، صداپیشگان: Tom Hanks, Annie Potts, Patricia Arquette

 

این انیمیشن کمدی چهارمین قسمت از سری فیلم‌هاي «داستان اسباب‌بازی» محسوب میشود و دنباله‌اي بر «داستان اسباب‌بازی ۳» اسـت. انیمیشنی کـه مهم ترین امضای برند کمپانی پیکسار اسـت و برای نخستین‌بار یک کارگردان بجز مغزهای متفکر پیکسار آنرا کارگردانی می کند. این نخستین انیمیشن بلندی اسـت کـه جاش کولی کارگردانی‌اش را برعهده دارد. قصه این قسمت از «داستان اسباب‌بازی» عاشقانه اسـت.

وودی عروسک کابوی و باز عروسک فضانورد باهم سفری را آغاز می کنند تا عشق وودی یعنی بو پیپ را پیدا کنند. از سری انیمیشن‌هاي «داستان اسباب‌بازی» میلیون ها دلار سود نصیب کمپانی پیکسار شده اسـت. انیمیشنی کـه قسمت اول آن دهه نود ساخته و اکران شد و عنوان نخستین انیمیشن کـه برای ساختن‌اش کامل از گرافیک کامپیوتری استفاده شده بود رابه خودش اختصاص داد.

 

فیلم Spider-Man: Far From Home

کارگردان: Jon Watts، بازیگران: Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Michael Keaton

 

بـه نظر می رسد سال ۲۰۱۹ قرار اسـت با محصولات استودیوی مارول اشباع شویم. «اسپایدرمن» یکیدیگر از ابرقهرمان‌هاي مارول اسـت کـه سال ۲۰۱۷ هم شاهد حضورش روی پرده سینما بودیم. «اسپایدرمن: دور از خانه» در حقیقت دنباله قسمت قبلی آن یعنی «اسپایدرمن: بازگشت بـه خانه» «۲۰۱۷» اسـت. در فیلم قبلی و این یکی تام هالند بعنوان بازیگر اسپایدرمن جای گزین توبی مگوایر و اندرو گارفیلد شده اسـت.

کـه در فیلم‌هاي قبلی «اسپایدرمن» نقش این ابرقهرمان را بازی می کردند. فیلم بعد ازآن پروژه فعلاً بی‌نام «انتقام‌جویان» اکران میشود و داستانش این اسـت کـه بعد از ماجراهایی کـه تیم انتقام‌جویان در آن فیلم پشت سر میگذارند حالا پیتر پارکر و رفقایش برای تعطیلات بـه اروپا می روند. جان واتس کـه کارگردانی فیلم «اسپایدرمن: بازگشت بـه خانه» را برعهده داشت و نقدهای مثبتی هم دریافت کرده بود.

 

فیلم The Lion King

کارگردان: Jon Favreau، صداپیشگان: Donald Glover, Seth Rogen, Beyoncé

 

جان فاورو دو سال پیش بازسازی انیمیشن «کتاب جنگل» رابه روش سینمایی جلوی دوربین برد کـه بخصوص در گیشه فیلم موفقی از کار درآمد. منتقدان هم نسبتا نقدهای مثبتی رویش نوشتند. حالا فاورو سراغ انیمیشن مشهور دهه نود دیزنی، «شیرشاه» رفته اسـت تا آن رابه صورت ترکیبی از فیلم زنده و گرافیک کامپیوتری بسازد.

ترکیب کنجکاوی‌برانگیزی اسـت. «شیرشاه» یک جور داستان هملت در جنگل اسـت. سیمبا کـه بدنیا می آید بعد از مدتی عمویش، پدرش رابه قتل میرساند. سیما بـه جنگل فرار میکند و آنجا دوستانی پیدا می کند کـه بـه او کمک میکنند برگردد تا تاج و تختش را پس بگیرد. موسیقی فیلم را هانس زیمر می‌سازد کـه پیش‌تر موسیقی نسخه انیمیشن فیلم را هم ساخته بود.

 

فیلم Artemis Fowl

کارگردان: Kenneth Branagh، بازیگران: Judi Dench, Josh Gad

اکشن ماجراجویانه خانوادگی کـه رگه‌هایي از فیلم علمی-تخیلی هم در آن دیده میشود. آرتمیس فول دوم شخصیت اصلی داستان اسـت. او یک مجرم ایرلندی اسـت کـه مغز متفکر تعداد زیادی از جرایم محسوب میشود. آرتمیس فول یک لپرکان افسانه‌اي را می‌رباید. لپرکان‌ها در افسانه‌هاي ایرلندی موجودات خیالی هستند با کت‌هاي قرمز یا سبز کـه توانایی برآورده کردن سه آرزوی هر آدمی را دارند

او لپرکان را بعنوان غرامت نگهداشته تا سرمایه لازم برای جست‌وجوی پدر گم شده‌اش را پیدا کند. فیلم اقتباسی از کتابی بهمین نام نوشته ایون کولفر اسـت. کنت برانای انگلیسی با فیلم قبلی‌اش «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» کـه اقتباسی از یکی از رمان‌هاي مشهور آگاتا کریستی بود در گیشه و نزد منتقدان شکست خورد.

 

فیلم Once Upon a Time In Hollywood

کارگردان: Quentin Tarantino، بازیگران: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Dakota Fanning

 

جزو مهمترین فیلم‌هاي سال آینده اسـت. کوئنتین تارانتینو برنده دو جایزه اسکار بهترین فیلمنامه برای «جانگوی رهاشده از بند» و «پالپ فیکشن» «داستان‌هاي عامه‌پسند» و نامزد دو اسکار برای کارگردانی «حرامزاده‌هاي بی آبرو» و «پالپ فیکشن» فیلمی ساخته درباره هالیوود دهه شصت کـه بخشی ازآن روایت زندگی رومن پولانسکی و بـه قتل رسیدن همسرش شارون تیت اسـت.

همین خلاصه داستان کافی بود کـه فیلم از همان مرحله انتخاب بازیگر سروصدای زیادی بپا کند. بعد هم کـه تارانتینو سراغ ستاره‌هاي تراز اول هالیوود رفت. او با برد پیت پیش‌تر در فیلم «حرامزاده‌هاي بی‌آبرو» و با دی‌کاپریو در فیلم «جانگوی رهاشده از بند»، دو فیلم اسکاری‌اش، همکاری کرده بود. این درام جنایی روی خانواده منسون قاتلان شارون تیت تمرکز کرده اسـت. فیلمی درباره سینماست کـه توسط یک عشق سینما ساخته می شود. طبیعی اسـت کـه برای دیدنش مشتاق باشیم.

 

فیلم Gemini Man

کارگردان: Ang Lee، بازیگران: Will Smith, Clive Owen

 

فیلم قبلی آنگ لي، «قدم زدن طولانی بیلی لین» نتوانست موفقیت «زندگی پای» را تکرار کند. اما آنگ لي همیشه کارگردان کنجکاوی‌برانگیزی اسـت. او برای فیلم‌هاي «ببر خیزان، اژدهای پنهان» «Crouching Tiger, Hidden Dragon» و «زندگی پای» نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم شده بودو دو بار هم برای کارگردانی «کوهستان بروکبک» و «زندگی پای» اسکار کارگردانی رابه خانه برده اسـت.

درنتیجه ازآن کارگردان‌هایي اسـت کـه منتقدان همیشه وی را زیر نظر دارند. «جمینی مـن» یک فیلم اکشن علمی-تخیلی اسـت کـه قهرمانی بنام هنری بروگن دارد. بروگن قاتل پا بـه سن گذاشته‌اي اسـت کـه می خواهد خودش را بازنشسته کند اما خودش را مقابل یک همزاد جوان‌ترش می بیند کـه هر حرکتش را می تواند پیش‌بینی کند.

 

فیلم Joker

کارگردان:‌ Todd Phillips، بازیگران: Joaquin Phoenix, Robert De Niro

بالاخره وسط خیل فیلم‌هاي مربوط بـه کمیک‌بوک‌هاي مارول بـه فیلمی رسیدیم کـه اقتباسی از کمیک‌بوک‌هاي دی سی اسـت. جوکر معروف ترین شریر کمیک‌بوک‌ها از دل فیلم‌هاي بتمن بیرون آمده اسـت. این قرار اسـت نخستین فیلم از سری فیلم‌هایي باشد کـه بطور جداگانه قرار اسـت جهان دی سی را گسترش بدهند. انتخاب تاد فیلیپس بعنوان کارگردان نکته جالبی بود.

 

چون او سابقه کارگردانی سری کمدی‌هاي مشهور «خماری» را دارد و حالا یکی از مهم ترین فیلم‌هاي ابرقهرمانی سال رابه او سپرده‌اند. بعد از مرحوم هیث لجر کـه یکی از بهترین جوکرهای تاریخ سینما را در فیلم نولان بازی کرد درسال‌هاي اخیر جرد لتو بازیگر نقش جوکر شده بود. طبعا جنجالی‌ترین حاشیه فیلم این بود کـه چـه کسی قرار اسـت جوکر باشد تا این‌کـه نام یوآکین فونیکس بـه صورت رسمی برای بازی دراین نقش اعلام شد.

فیلم The Goldfinch

کارگردان: John Crowley، بازیگران: Nicole Kidman, Sarah Paulson, Ansel Elgort

 

جان کراولی فیلمساز کم‌کاری اسـت. از سال ۲۰۰۳ کـه نخستین فیلمش را ساخت تا امروز فقط پنج فیلم ساخته اسـت و «سهره» ششمین اثرش محسوب می شود. موفق‌ترین فیلم کراولی «بروکلین» محصول سال ۲۰۱۵ بود کـه سیرشا رونان بـه خاطر آن نامزد دریافت جایزه اسکار شد درنتیجه از حالا میشود پیش‌بینی کرد کـه کراولی با ستاره‌هاي زن فیلمش همکاری خوبی دارد و احتمالا بازی‌شان مورد توجه قرار بگیرد.

درام «سهره» درباره پسری در نیویورک اسـت کـه مادرش در بمب‌گذاری در موزه هنرهای متروپلیتن کشته می شود و بعد توسط یک خانواده متمول سطح بالای ساحل شرقی بـه فرزندی پذیرفته میشود. برای مدتی بـه لاس‌وگاس می رود و درنهایت وسط ماجراهایی می‌افتد کـه در آنها جعل اسناد هنری هم وجوددارد. فیلم اقتباسی از رمانی بهمین نام اسـت کـه دونا تارت آنرا نوشته اسـت.

 

فیلم You Are My Friend

کارگردان: Marielle Hellerف بازیگران: Tom Hanks

 

چرا این فیلم مهم اسـت در حالی‌کـه کمتر کسی نام ماریل هلر را شنیده؟ ماریل هلر البته یک کمدی-رومانتیک درجه یک انگلیسی سال ۲۰۱۸ ساخته اسـت. «تـو می‌تونی منو ببخشی؟» با بازی ملیسا مک‌کارتی یکی از فیلم‌هایي بود کـه وقتی در جشنواره لندن بـه نمایش درآمد خیلی از منتقدان ازآن استقبال کردند. درنتیجه دیدن فیلم بعدی‌اش کنجکاوی‌برانگیز اسـت. از طرف دیگر بازیگر نقش اصلی آن تام هنکس اسـت.

حضور تام هنکس در هر پروژه‌اي آنرا مستعد جایزه گرفتن در فصل جوایز میکند. فیلم داستان فرد راجرز اسـت. یک مجری و برنامه‌ساز تلویزیونی ارجمند و آفريننده یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هاي تلویزیونی بچه‌ها در اواخر دهه شصت. ماجرای فیلم از جایی آغاز میشود کـه تام جونود یک روزنامه‌نگار جنجالی برنده جایزه‌هاي مختلف قراردادی امضا میکند تا برای یک مجله پروفایلی از زندگی و کارنامه راجرز تهیه کند. مواجهه او با راجرز چالش ایجاد می کند.

 

فیلم سینمایی Wonder Woman 1984

کارگردان: Patty Jenkins، بازیگران: Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig

یک فیلم ابرقهرمانی دیگر کـه محصول کمیک‌بوک‌هاي دی سی اسـت. بـه دنبال موفقیت فوق‌العاده قسمت قبلی «واندروومن» بـه کارگردانی پتی جنکینز قرار شد کـه قسمت دوم آن با همان کارگردان جلوی دوربین برود. این نخستین‌بار بود کـه یک ابرقهرمان زن با فیلمی مخصوص بـه خودش روی پرده سینما تصویر می ‌شد و همین باعث شد داستان ابرقهرمانی اسطوره‌اي واندروومن بـه شدت مورد توجه قرار بگیرد.

پیش ازآن واندروومن را در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» دیده بودیم. گل گدو نقش زن شگفت‌انگیز را بازی می کند. داستان قسمت جدید فیلم در دهه ۸۰ و دوران جنگ سرد اتفاق می‌افتد. شاهزاده دایانا کـه همان واندروومن اسـت در طول جنگ سرد با اتحادیه جماهیر شوروی دچار تعارض میشود. او یک دشمن وحشتناک پیدا کرده کـه بـه شکل یک گوریل درآمده اسـت.

 

فیلم سینمایی Death on the Nile

کارگردان: Kenneth Branagh، بازیگران: Kenneth Branagh

گویا کنت برانا باوجود شکست «مرگ در قطار سریع‌السیر شرق» نمیخواهد دست از سر آگاتا کریستی بردارد. «مرگ روی نیل» یکی از معروف ترین رمان‌هاي آگاتا کریستی اسـت کـه سال ۱۹۳۷ منتشر شد. یکی از سری داستان‌هاي هرکول پوآروست کـه دوباره خود برانا می خواهد نقش کارآگاه مشهور را بازی کند. داستان در قاهره اتفاق می‌افتد. روی کشتی کـه بر رودخانه نیل در حرکت اسـت.

 

و هرکول پوآروی مشهور هم یکی از سرنشینانش، یک دختر ثروتمند بـه قتل می رسد و طبعا کارآگاه مشهور می خواهد معمای قتل وی را حل کند. پوآروی قبلی برانا کمی با تصویری کـه مـا از هرکول پوآرو در ذهن داشتیم، بخصوص با نقش‌آفرینی دیوید ساچت فرق می کرد. فانتزی‌تر بود. بـه هرحال کنت برانا یک شکسپیرین تئاتری اسـت و دیدن هر تجربه‌اي از او شوق‌برانگیز اسـت. حتی اگه هرکول پوآوری قبلی‌اش ناموفق بوده باشد.

فیلم سینمایی Frozen 2

کارگردان: Chris Buck, Jennifer Lee، صداپیشگان: Kristen Bell, Idina Menzel, Josh Gad

 

شش سال از زمان ساخته شدن قسمت اول انیمیشن «یخ زده» می‌گذرد. انیمیشنی کـه رکورد هـای فروش را جا بـه جا کرد. دو جایزه اسکار برای بهترین ترانه و بهترین انیمیشن دریافت کرد و یادآور دوران اوج کمپانی دیزنی بود. نقدهای مثبتی هم از منتقدان دریافت کرد. داستان انیمیشن اقتباسی آزاد از قصه «ملکه برفی» هانس کریستین اندرسون بود. و معمولاً انیمیشن‌هاي دیزنی تلطیف شده بود.

 

دو خواهر بـه اسم آنا و السا در جهان بجز یک دیگر هیچ‌کس را ندارند. السا ملکه برفی اسـت ودر دست‌هایش جادویی دارد کـه می تواند باعث یخ زدن هر چیزی شود. «یخ زده» تبدیل بـه انیمیشنی شد کـه روی صنعت اسباب‌بازی و خیلی چیزهای دیگر هم تاثیر گذاشت. خیلی زود کاراکترهای «یخ زده» بخصوص السا و آنا و اولاف در فرهنگ مردم در سرتاسر جهان جا خوش کردند. خلاصه داستان قسمت دوم هنوز مشخص نیست.

فیلم سینمایی Jumanji 3

کارگردان: Jake Kasdan، بازیگران: Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart

 

دنباله قسمت قبلی با عنوان «جومانجی: بـه جنگل خوش آمدید» کـه سال ۲۰۱۷ اکران شد ودر گیشه اثر بسیار موفقی بود. البته منتقدان اصلا دوستش نداشتند اما بـه نظر میرسد برای کمپانی اهمیت چندانی هم نداشته باشد چون دوباره همان کارگردان و گروه سازنده را برای قسمت دوم هم استخدام کرده‌اند. از خلاصه داستان قسمت دوم هنوز چیزی در دست نیست.

فیلم سینمایی Star Wars: Episode IX

کارگردان: J.J. Abrams، بازیگران: Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o

 

یک حماسه فضایی دیگر کـه دوباره جی.جی آبرامز آنرا می‌سازد. کارگردانی کـه در ساختن فیلم‌هاي علمی-تخیلی ید طولایی دارد اما نکته‌اش این اسـت کـه در کارگردانی میراث جورج لوکاس کارش دشوار اسـت. از پس «جنگ ستارگان» قبلی برآمد. این سومین باری اسـت کـه آبرامز یکی از قسمت‌هاي سری «جنگ ستارگان» را کارگردانی می کند. سال ۲۰۱۵ «نیرو برمی‌خیزد» را ساخت کـه با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.

و دو سال بعد هم «آخرین جدای». جورج لوکاس دیگر هیچ نقشی دراین سری جدید «جنگ ستارگان» ندارد و کل سهام کمپانی لوکاس فیلم رابه دیزنی فروخت. با این حال آبرامز سعی میکند حال و هوای کارهای لوکاس را حفظ کند تا طرفداران «جنگ ستارگان» را راضی نگهدارد. درباره داستان فیلم هنوز اطلاعاتی در معرض نیست. جان ویلیامز برای آهنگسازی قسمت جدید «جنگ ستارگان» قرارداد بسته اسـت.

 


و در ادامه فیلم‌ های ابرقهرمانی که تا سال ۲۰۲۰ اکران خواهند شد

بالاخره فیلم «نگهبانان کهکشان: نسخه ي دوم» «Guardians of the Galaxy Vol. 2» اکران شد تا تابستان سینمایی امسال پر از فیلمهای ابرقهرمانی باشد. علاوه بر فیلم هایي کـه در حال حاضر بر روی پرده قراردارند فیلمهای دیگری نیز در چند سال آینده در ژانر ابرقهرمانی اکران خواهند شد و تماشاگران بی صبرانه منتظر دیدن انها خواهند بود.

استودیو مارول بار دیگر تعدادی از ابرقهرمان ها را در فیلمی از دنباله هاي «انتقام جویان» «Avengers» جمع خواهد کرد تا طرفداران آنها رابه سالن سینماها بکشاند. کمپانی دی سی کمیکس نیز بـه زودی نخستین قسمت از فیلم ابرقهرمانی «زن شگفت انگیز» «Wonder Woman» را روانه ي سینماها خواهد کرد. کمپانی فاکس نیز از این قافله عقب نمانده و اعلام کرده اسـت کـه سه فیلم ابرقهرمانی را درسال ۲۰۱۸ اکران خواهد کرد.

 

فیلم سینمایی زن شگفت انگیز «wonder woman»

فیلم «زن شگفت انگیز» نخستین قسمت مستقلی اسـت کـه شخصیت زن شگفت انگیز نقش اصلی آنرا بازی می کند. گال گادوت کـه قبلاً نیز در سری فیلمهای «سریع و عصبانی» بازی کرده اسـت دراین فیلم نقش دایانا پرینس را بازی خواهد کرد. این کاراکتر برای نخستین بار در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» معرفی شد.

این فیلم داستان زندگی زن شگفت انگیز قبل از تبدیل شدن بـه آن چـه کـه در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» دیدیم را روایت می کند. کریس پاین نیز دراین فیلم نقش مقابل گادوت بعنوان خلبان جنگنده را بازی خواهد کرد. این فیلم در خردادماه امسال اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه «Spider-Man: Homecoming»

اواخر بهار امسال شاهد اکران قسمت جدیدی از سری فیلمهای «مرد عنکبوتی» خواهیم بود. آخرین مرد عنکبوتی در فیلم «کاپیتان کشور آمریکا: جنگ داخلی» دیده شد. نقش این کاراکتر را بار دیگر تام هالند ایفا خواهد کرد. وی بعد از توبی مگوایر و اندرو گارفیلد سومین بازیگری اسـت کـه نقش مرد عنکبوتی را بازی می کند.

این فیلم پیتر پارکر رابه دوران حضور در دبیرستان بازخواهد گرداند. مایکل کیتون نیز نقش «والچر»، شخصیت انتقام جوی داستان را بر عهده خواهد داشت. هم چنین رابرت داونی جونیور نیز نقش پدرانه اي برای پیتر پاکر ایفا خواهد کرد. این فیلم با عنوان «مرد عنکبوتی: بازگشت بـه خانه» «Spider-Man: Homecoming» ۱۷ خرداد اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی ثور : رگناروک «Thor: Ragnarok»

بـه زودی شاهد سومین فیلم از مجموعه فیلمهای «ثور» خواهیم بود. نخستین تریلر این فیلم، ثور را در حال مبارزه با هالک نشان می دهد. دراین فیلم ۴ بازیگر مطرح حضور خواهند داشت.

کیت بلانشت نقش هِلا، یک خدای شرور را بازی می کند کـه چکش ثور را از بین خواهد برد. هم چنین جف گلدبلوم در نقش استاد بزرگ و کارل اوربت در نقش اسکورج، جنگجوی آسگاردین بازی خواهند کرد. تِسا تامپسون نیز نقش والکایری رابه عهده خواهد داشت. این فیلم ۱۲ آبان ماه امسال اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی لیگ عدالت «Justice League»

کمپانی برادران وارنر نیز امسال رابا اکران فیلم «لیگ عدالت» بـه اتمام خواهد برد. دراین فیلم کـه داستان آن بعد از اتفاقات فیلم «بتمن علیه سوپرمن رخ می دهد»، بن افلک در نقش «شوالیه ي سیاه» و گال گدوت در نقش «زن شگفت انگیز» برای متحد کردن دیگر ابرقهرمان ها با خود وارد عمل می شوند.

دیگر ابرقهرمان هاي این فیلم عبارتند از «فلش»، «آکوامَن» و «سایبرگ». انها با شخصیت اهریمنی «استپن وولف» مبارزه خواهند کرد. فیلم «لیگ عدالت» ۲۶ آبان اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی پلنگ سیاه «Black Panther»

چادویک بوسمن بار دیگر در نقش «پلنگ سیاه» دریک فیلم مستقل باز خواهد گشت. این نقش کـه برای نخستین بار در فیلم «کاپیتان ایالات امریکا: جنگ داخلی» معرفی شد یک جنگجوی افسانه اي آفریقایی از قومی بنام واکاندا خواهد بود.

لوپیتا انیانگ و مایکل بی جوردن کـه در فیلم «چهار شگفت انگیز» «Fantastic Four» نیز حضور داشتند دراین فیلم نیز بازی خواهند کرد. این فیلم ۲۷ بهمن امسال اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی مردان ایکس : جهش یافته های جدید «X-Men: New Mutants»

کمپانی فیلمسازی فاکس قسمت جدیدی از مجموعه ي مردان ایکس رابا عنوان «جهش یافته هاي جدید» درسال آینده ي میلادی منتشر خواهد کرد.

احتمالا ًاین فیلم بـه گروهی از جهش یافته هاي جوان کـه در فیلم «لوگان» معرفی شدند خواهد پرداخت. تا ۲۴ فروردین سال آینده باید منتظر اکران این قسمت جدید از مردان ایکس باشیم.

 

فیلم سینمایی انتقام جویان : نبرد ابدی «Avengers: Infinity War»

قسمت بعدی مجموعه فیلمهای «انتقام جویان» بار دیگر تعدادی از ابرقهرمان ها را درکنار هم جمع خواهد کرد. این افراد با شخصیت رمز آلود «ثانوس» «Thanos» کـه برای نخستین بار در فیلم «انتقام جویان» «Avengers» درسال ۲۰۱۲ معرفی گردید.

و بعد ها در «نگهبانان کهکشان» نیز دیده شد مبارزه خواهند کرد. نقش این موجود شرور را جاش برولین بر عهده دارد. این فیلم ۱۴ اردیبهشت سال آینده شمسی اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی نگهبانان کهکشان «Guardians of the Galaxy»

این فیلم نیز هم زمان با قسمت بعدی «انتقام جویان» اکران خواهد شد و بـه اتفاقات ۴ سال بعد از داستان فیلم «نگهبانان کهکشان نسخه ي دوم» میپردازد.

 

فیلم سینمایی ددپول «Deadpool»

دراین فیلم شخصیت کیبل «Cable» کـه قبلا آنرا در فیلم «مردان ایکس» دیده بودیم و نسخه اي جری گرَي بازی خواهند کرد. جاش برولین دراین فیلم نیز حضور خواهد داشت.

 

فیلم سینمایی شگفت انگیزها «The Incredibles»

بعد از نخستین قسمت از انیمیشن «شگفت انگیزها» کـه درسال ۲۰۰۴ اکران شد، برَد بِرد بار دیگر کارگردانی این قسمت جدید را برعهده دارد و انتظار می رود قسمت جدید آن در ۲۵ خرداد سال آینده اکران شود.

 

فیلم سینمایی مرد مورچه ای و زنبور «Ant-Man and The Wasp»

قسمت بعدی «مرد مورچه اي» با بازی پل رود و اِوَنجلین لیلی ۱۵ تیرماه سال آینده اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی ققنوس سیاه «Dark Phoenix»

اسپین آف فیلم «مردان ایکس» با عنوان «ققنوس سیاه» و با بازی سوفی ترنر «بازیگر نقش سانسا استارک در سریال «بازی تاج و تخت»» ۱۵ آبان سال آینده اکران خواهد شد.

 

انیمیشن مرد عنکبوتی

کمپانی هاي سونی و مارول برای ساخت یک نسخه ي انیمیشن از «مرد عنکبوتی» باهم همکاری خواهند کرد. فیل لرد و کریس میلر «کارگردانان انیمیشن «فیلم لگویی»» نویسندگی و تهیه کنندگی این انیمیشن را بر عهده خواهند داشت.

داستان این انیمیشن در مورد مایلز مورالس یک نیمه سیاه پوست نیمه پورتوریکویی اسـت کـه نقش مرد عنکبوتی را بازی خواهد کرد. هنوز عنوانی برای این انیمیشن عنوان نشده اما بر اساس ادعاها ۲۳ آذر سال آینده اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی آکوامَن «Aquaman»

جیسون موموآ یک بار دیگر با نقش «آکوامَن» باز خواهد گشت. دراین فیلم اَمبر هِرد نیز نقش همسر وی با نام «مِرا» بازی خواهد کرد. این فیلم نیز ۳۰ آذر سال آینده اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی کاپیتان مارول «Captain Marvel»

این فیلم کـه نقش اصلی آنرا یک ابرقهرمان زن «با بازی بری لارسون» بازی خواهد کرد ۱۷ اسفند سال آینده اکران خواهد شد.

کاپیتان مارول از سرعت و قدرت بالای برخوردار بوده، توانایی پرواز کردن داشته و گلوله هاي آتشینی از دستان او پرتاب می شود. او ترکیبی از چندین ابرقهرمان دیگر دنیای مارول خواهد بود.

 

فیلم سینمایی انتقام جویان «Avengers»

در ابتدا قرار بود کـه استودیو مارول دو قسمت از فیلم «انتقام جویان: نبرد ابدی» را تولید کند اما بعداًَ این موضوع رد شد. فیلم دیگری در مورد «انتقام جویان» کـه تا کنون عنوان آن اعلام نشده اسـت در ۱۳ اردیبهش ت سال ۱۳۹۸ پخش خواهد شد.

 

فیلم سینمایی Justice League «لیگ عدالت» «قسمت دوم»

قسمت دوم از فیلم «لیگ عدالت» ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ اکران خواهد شد.

 

فیلم سینمایی مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه ۲ «Spider-Man Homecoming 2»

هنوز قسمت اول این فیلم اکران نشده برنامه ریزی ها برای ساخت قسمت دوم آن نیز انجام گرفته اسـت و این فیلم با عنوان «مرد عنکبوتی: بازگشت بـه خانه ۲» در تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۳۹۸ اکران خواهد شد.

فیلم سینمایی صاعقه «The Flash»

 

ازرا میلر بار دیگر در نقش «صاعقه» «Flash» باز خواهد گشت. این شخصیت آخرینبار در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» دیده شد.

این فیلم در ابتدا قرار بود ۳ فروردین سال آینده اکران شود اما بدلیل بازنویسی فیلمنامه اکران آن بـه تاریخ نامعلومی درسال ۱۳۹۸ موکول شده اسـت.

 

فیلم سینمایی سایبورگ «Cyborg»

سایبورگ داستان یک ستاره ي ورزشی اسـت کـه بعد از یک حادثه ي دردناک بدن او توسط پدر دانشمندش بازسازی می شود.

این شخصیت برای آخرینبار در فیلم «بتمن علیه سوپرمن» دیده شد. نقش اصلی سایبورگ را همان‌ گونه رَي فیشر بازی خواهد کرد و انتظار می رود این فیلم ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ اکران شود.

 

لینک کوتاه مطلب
8 جولای 2019 631 views 0
نظرات